btdersi.com; ziyaretçilerine öncelikle Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine destek olmak, konuların düzenli takip edilebilmesini sağlamayı amaç edinen dijital içerik platformudur . Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi haricinde kodlama, web 2.0 araçları, sosyal medya, internet ve teknoloji konularında da güncel, içerikler sunulmaktadır. 2022 yılının Haziran ayında hazırlanmaya başlamış olup aynı yılın Eylül ayında yayına girmiştir. İçinde bulunduğumuz sürekli gelişen ve değişen dijital çağı yakından takip ederek kullanıcıların bilgilerini bu doğrultuda güncel tutmayı hedefleyen btdersi.com, bu bilgileri ve gelişmeleri basit, kaliteli ve güvenilir bir şekilde kullanıcılara aktarmayı amaçlamaktadır.

btdersi.com’da 5. sınıf ve 6. sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi içerikleri yer almaktadır. Bu içerikler Millî Eğitim Bakanlığı ve Google işbirliği ile hazırlanan 5. ve 6. sınıf kılavuz kitaplardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Kılavuz kitaptan alınan görseller, şekiller ve metinlerin hakları Millî Eğitim Bakanlığı’na aittir. Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine ait paylaşımlar ticari amaç olmaksızın, Bilişim Teknolojileri öğretmenlerine ve bu dersi işleyen öğrencilere faydalı olması amacıyla hazırlanmıştır. Kılavuz kitapların haricinde kullanılan görseller, şekiller ve metinler de yer almakta, bunların bir kısmı telif gerektirmeyen içerikler olup bir kısmı da özgün olarak hazırlanmıştır.

Ders konuları haricinde kodlama araçları ve bu araçların nasıl kullanıldıkları, web 2.0 araçlarının kullanımı, sosyal medya, internet ve teknoloji içerikli makaleler ve haberler yer almaktadır. İçeriklerin; amacına uygun, özgün, kullanıcı odaklı ve anlaşılır bir dil ile oluşturulmasına özen gösterilmektedir.


İçerikleri oluştururken MEB Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Kılavuz Kitabı harici kullandığımız kaynaklar: Freepik, Pixabay, Unsplash, Pexels